TŁUMACZENIE
 
Renowacja mebla – zrób to z Chalk Paint 0
Renowacja mebla – zrób to z Chalk Paint

Renowacja kredensu – zrób to z Chalk Paint

Każdy czasem potrzebuje zmiany. A najlepsze zmiany to te, które nie kosztują dużo, a dają spektakularny efekt. To właśnie uzyskasz, odmalowując stare meble lub te znalezione na pchlim targu, na które wydasz grosze. Jeśli chcesz odmienić wygląd swojego mebla, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Doradzimy Ci, jak to zrobić!

W zależności od rozmiaru Twojego mebla prawdopodobnie będziesz potrzebować tylko jednej puszki. Co więcej?

 • Puszka Chalk Paint w wybranym kolorze
 • Pędzel (doskonale nadadzą się tu pędzle płaskie, lub te z naturalnego włosia)
 • Bezbarwny wosk Chalk Paint® Wax
 • Pędzel do wosku
 • Bezpyłowa ściereczka

Jak to zrobić?

 1. Zdemontuj wszystkie niepotrzebne rzeczy. Wyciągnij szuflady, jeśli są obecne, tymczasowo usuń uchwyty i wszelkie metalowe elementy. Oczywiście możesz je również zamalować, ale zrób to oddzielnie.
 2. Nabierz farbę na pędzel, zanurzając go bezpośrednio w puszce z farbą Chalk Paint i nałóż pierwszą warstwę farby na kredens i szuflady. Aby uzyskać maksymalny stopień pokrycia, nanieś farbę, poruszając pędzlem we wszystkich kierunkach. W miejscu, w którym wyciągnąłeś szuflady, nanieś cieńszą warstwę.
 3. Pozostaw farbę do wyschnięcia.
 4. W razie potrzeby nanieś drugą warstwę farby, aby upewnić się, że cały mebel jest dokładnie pomalowany.
 5. Po wyschnięciu farby nałóż pędzlem do wosku warstwę wosku Chalk Paint Wax. Po kolei maluj kolejne małe części mebla, namaczając pędzel w miarę postępu prac i pilnując, aby cały kredens i wszystkie szuflady, łącznie z ich bokami, zostały pokryte woskiem.
 6. Nadmiar wosku usuń przy pomocy ściereczki. Teraz pozostaw wszystkie elementy do wyschnięcia przed ponownym włożeniem szuflad i uzupełnieniem elementów metalowych. Wosk powinien dość szybko wydawać się suchy w dotyku, ale do czasu całkowitego utwardzenia będzie jeszcze delikatny. Proces utwardzania może trwać do dwóch tygodni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl